Rynek gadżetów i akcesoriów bdsm obfituje w bogatą ilość rozwiązań. Kajdanki, kneble, maski, klamry, klipsy, i klatki erekcyjne rozbudzają naszą wyobraźnie i pozwalają spełnić skryte marzenia i żądze związane z seksualnością. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z bdsm, czy też jesteśmy posiadamy spory bagaż doświadczeń nie możemy zapominać o praktycznych aspektach nabywanych gadżetów i akcesoriów. Dotyczy to również wspomniany obroży i smyczy bdsm. 

Materiał do podstawa

Zarówno smycz bdsm, jak i obroża wykonane mogą być z różnych materiałów. Od naturalnej skóry, po skórę ekologiczną, inne materiały syntetyczne, jak i stal. Niezależnie od materiału jaki nas interesuje należy upewnić się, że zakupiony gadżet nie pozostawi długotrwałych i widocznych śladów (jeżeli chcemy uniknąć zbędnych pytań) Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na wykonanie obroży.

Każda dobra obroża powinna być odpowiednio zabezpieczona przed tego rodzaju sytuacjami. Obroża może być uposażona w dodatkowe futerko we wewnętrznej części lub posiadać odpowiednie obszycie, które pozwoli na uniknięcie zadrapań lub odcisków. Wykonanie samej smyczy ma już nie co mniejsze znaczenie. To czy woli zimną stal, czy też zatrzymującą się na ciele skórę zależy od naszych preferencji. 

Jakość wykonania 

Smycz bdsm musi być wykonana solidnie. W innym wypadku ulegnie szybkiemu uszkodzeniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce złączenia smyczy bdsm z obrożą tj na karabińczyk oraz na sprzączkę znajdującą się na obroży. Dobrze, jeżeli są one wykonane ze stali oraz odpowiednio solidnie złączone z gadżetem. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z naszego sprzętu przez długi czas. 

Równie ważną kwestią jest rozmiar. Jeżeli pragniemy, aby obroża mogła być używana zarówno przez partnera, jak i partnerkę powinna one być odpowiednio długa oraz mieć możliwość łatwego regulowania. Również smycz bdsm powinna być odpowiednio długa. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystywać ją w różnorodne, kreatywne sposoby.

Możesz również cieszyć się: