Drogeria erotyczna – podstawy i ciekawostki dla seksualnej satysfakcji

Wszelkie kosmetyki mające za zadanie uprzyjemnić i urozmaicić praktyki seksualne, a także niejednokrotnie zapewnić ich bezpieczeństwo i towarzyszący im komfort, można zbiorczo określić mianem asortymentu drogerii erotycznej, która z reguły stanowi pewien mniej lub bardziej rozbudowany dział produktów oferowanych przez dany sklep erotyczny – stacjonarny lub internetowy. Niektóre z nich mogą stanowić ciekawy element gry wstępnej, przy czym inne są wręcz niezbędne, by określony typ seksualnej aktywności był satysfakcjonujący i bezpieczny. Sięgnięcie po wiele z nich po raz pierwszy diametralnie zmienia dotychczasowe doznania i polepsza jakość życia seksualnego. Na jakie zatem artykuły z szeroko pojętej oferty drogerii erotycznej warto zwrócić szczególną uwagę?

Podstawa drogerii erotycznej – lubrykanty

Lubrykanty zapewniają dostarczenie odpowiedniego nawilżenia zarówno przy użyciu gadżetów erotycznych – wibratorów, dild czy korków analnych – jak i podczas seksu penetracyjnego. Chronią delikatną skórę i śluzówkę stref intymnych przed powstawaniem bolesnych otarć i mikrouszkodzeń oraz podnoszą poziom przyjemności. Wyróżnia się dwa podstawowe typy lubrykantów: na bazie wody i na bazie silikonu. Oba te rodzaje można bezpiecznie stosować z prezerwatywą, lecz do stosowania z zabawkami z silikonu medycznego nadają się tylko formuły na bazie wody. Te silikonowe z kolei są z reguły bardziej trwale i wydajne od wodnych – świetnie sprawdzają się przy stymulacji analnej. Współczesne lubrykanty występują w wielu smakach i zapachach oraz są polecane również osobom, które nie mają żadnych kłopotów z naturalnym nawilżeniem stref intymnych.

Urozmaicenie gry wstępnej

Drogeria erotyczna oferuje szeroki wybór produktów, które mają za zadanie urozmaicić i uprzyjemnić partnerskie pieszczoty – (sprawdź: https://sensu.pl/drogeria-erotyczna). Wśród nich występuje wiele akcesoriów do masażu, w tym olejki i żele oraz świece do masażu rozgrzanym woskiem. Ciekawą propozycję stanowią jadalne farbki oraz pudry i mgiełki do ciała – zabawa z nimi może skutecznie rozpalić pożądanie podczas zmysłowej gry wstępnej. Innym pomysłem na urozmaicenie wstępu do zabaw w parze może być wspólna kąpiel z wykorzystaniem dedykowanych kosmetyków – np. soli, musujących kul czy płynów z dodatkiem afrodyzjaków.