Masturbatory – 3 wskazówki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze gadżetu

gumowa cipka

Bez względu na to, czy dysponujesz już pewnym doświadczeniem w kwestii gadżetów erotycznych, czy też zastanawiasz się nad zakupem pierwszego akcesorium tego typu, zapewne chciałbyś, by zakup spełnił oczekiwania i służył niezmiennie dobrze przez możliwie jak najdłuższy czas. Dla bezpieczeństwa zabaw oraz satysfakcji z zakupu warto przy doborze gadżetu zwrócić uwagę na kilka istotnych jego cech. Czym zatem należy kierować się przy wyborze masturbatorów?

Bezpieczny materiał

Najistotniejszą cechą gadżetów erotycznych, którą należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie, jest materiał, z którego wykonane zostały dane akcesoria. Jako zabawki przeznaczone do użytku intymnego, wszelkiego rodzaju masturbatory powinny posiadać odpowiednie atesty świadczące o ich bezpieczeństwie dla ludzkiego organizmu. Najpopularniejsze materiały odpowiednie dla tego typu gadżetów to m.in. silikon medyczny, elastomer i tzw. cyberskóra. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie i ryzykować chociażby uciążliwych podrażnień z powodu niewłaściwego dostosowania gadżetu do użytku intymnego.

gumowa cipka

Jakość wykonania

Kolejną kwestią, choć mającą wiele wspólnego z samym materiałem wykonania gadżetu, jest jakość wykończenia. Należy zwrócić uwagę, by interesujące nas masturbatory były wykonane z dbałością o szczegóły, nie posiadały niedopracowanych czy drapiących elementów, które mogłyby sprawiać dyskomfort podczas użytku. Wreszcie ważna jest sama estetyka – wybierz gadżet, który odpowiada Twoim wizualnym preferencjom, aby zapewnić sobie doznania płynące nie tylko z przyjemności dostarczanej przez stymulację samą w sobie. Na rynku nie brakuje zarówno akcesoriów dyskretnych, jak i bardzo sugestywnych, przyjmujących kształty sztucznej pochwy, ust czy stref analnych.

Możliwość dostosowania działania gadżetu do preferencji

Jeśli interesują Cię masturbatory i sztuczne pochwy z dodatkowymi funkcjami – np. wibracji lub pulsacji, czy też wyposażone w mechanizmy zapewniające efekty dźwiękowe – warto zwrócić uwagę na możliwość dostosowania działania gadżetu zarówno do preferencji, jak i potrzeb wynikających z warunków towarzyszących zabawie. Regulacja intensywności wibracji i pulsacji pozwala na komfortowe użytkowanie zabawki przez osoby o różnym stopniu doświadczenia z takim rodzajem stymulacji oraz może znacznie uprzyjemnić zabawy zarówno solo, jak i w parze. Jeśli gadżet oferuje również interaktywne bodźce dźwiękowe, warto sprawdzić, czy istnieje możliwość korzystania z nich przy pomocy słuchawek, jeśli potrzebujesz odrobiny dyskrecji.