Prezerwatywy smakowe – Czym są i jakie są ich rodzaje?

Prezerwatywa dla mężczyzn to cienka osłona, która jest nakładana na penisa, aby zapewnić bezpieczny seks. Pomagają chronić przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, służą również jako metoda barierowa zapobiegająca niechcianej ciąży. Prezerwatywa powstrzymuje plemniki przed dotarciem do komórki jajowej kobiety.‌ Smakowe prezerwatywy są takie same jak zwykłe prezerwatywy, ale z ulubionymi smakami dodanymi do lubrykantu. To prosta zmiana, ale dodany aromat zmienia nieco funkcję prezerwatywy.

Jakie są rodzaje prezerwatyw?

Prezerwatywy smakowe wielosmakoweIstnieje szeroki wybór prezerwatyw. Nie powinieneś używać więcej niż jednego typu w tym samym czasie. Może to spowodować rozerwanie lub wyciekanie prezerwatyw. Każdy rodzaj prezerwatyw ma pewne wspólne cechy. Zasadniczo prezerwatywy są uważane za bezpieczne. Tradycyjne prezerwatywy męskie mogą być używane do seksu oralnego, analnego lub waginalnego. Smakowe prezerwatywy są przeznaczone specjalnie do seksu oralnego. Używanie aromatyzowanych prezerwatyw do innych form seksu może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Składniki użyte w prezerwatywach aromatyzowanych mogą powodować podrażnienia i infekcje. Smakowe prezerwatywy mają dodany do lubrykantu aromat, jako alternatywę dla prezerwatywy smakowej można użyć lubrykantu smakowego. Jednak nie wszystkie lubrykanty są bezpieczne do połknięcia. Zachowaj ostrożność i czytaj etykiety przed eksperymentowaniem. ‌Używanie odpowiedniego lubrykantu jest ważne. Lubrykanty na bazie oleju nie działają dobrze z prezerwatywami lateksowymi i generalnie nie są bezpieczne do połknięcia. Lubrykanty olejowe osłabiają gumę prezerwatywy i zwiększają ryzyko jej pęknięcia.

Jakie zagrożenia może stwarzać smakowa prezerwatywa?

Prezerwatywy smakowe stwarzają dodatkowe ryzyko w porównaniu ze standardowymi prezerwatywami, jeśli są używane niewłaściwie. Prezerwatywy nie są niezawodne, mają one wskaźnik awaryjności około 18%. Jest to typowe, ponieważ prezerwatywa pęka lub zsuwa się podczas stosunku. Może to prowadzić do przeniesienia choroby przenoszonej drogą płciową lub przypadkowej ciąży. Pęknięcie i ślizganie może nadal stanowić problem w przypadku prezerwatyw smakowych, ponieważ są przeznaczone do seksu oralnego, zepsuta prezerwatywa może narazić Ciebie i Twojego partnera na choroby przenoszone drogą płciową. Używanie smakowych prezerwatyw do seksu waginalnego może prowadzić do podrażnień i infekcji drożdżakowej. W zależności od składników niektóre aromaty mogą również wywoływać reakcję alergiczną.

Skąd wziąć prezerwatywy smakowe?

Podobnie jak większość prezerwatyw, prezerwatywy smakowe można nabyć w drogeriach i sklepach internetowych. Gabinety lekarskie i kliniki planowania rodziny często rozdają prezerwatywy za darmo. Ponieważ prezerwatywy smakowe są bardziej wyspecjalizowane, prawdopodobnie będziesz musiał je kupić w lokalnych aptekach. Jeśli masz alergię na lateks, znalezienie alternatywy dla smakowych prezerwatyw lateksowych może wymagać pewnych badań. Niektóre marki specjalizują się w prezerwatywach innych niż lateksowe i mają w ofercie wybór prezerwatyw smakowych.